Zajęcia popołudniowe
Pracownia Małego Aktywizmu
Wtorek, 15:45 – 17:30
To pracownia o poszukiwaniu przynależności i jednocześnie wyrażaniu swej troski, wrażliwości i niezgody na wybujały antropocentryzm. To spotkania dla osób wrażliwych, które chcą działać i być ruchem w kierunku zmiany. Podczas zajęć zadajemy pytania i szukamy na nie niedokończonych odpowiedzi. Rozmawiamy o współczesnym świecie, ekologicznych grzechach przemysłu, szkodliwej chemii w kosmetykach i jedzeniu, greenwashingu i konsumpcjonizmie. Działamy projektowo i artystycznie. Ubieramy miasto w kwiaty, słuchamy co się mówi o Rawie, piszemy listy w obronie lasu do urzędników, prowadzimy miejską partyzantkę i małe akcje w centrum Katowic, zaczynamy działania wokół stworzenia tutaj permakulturowego ogrodu.
Zajęcia prowadzą
Anna Murzyn - wrażliwa na przyrodę, z uważnością i pokorą do świata zwierząt, zagapia się na ptaki, fotografuje pąki i kwiaty, z wdzięcznością zbiera zioła, które służą jej Rodzinie. A pomiędzy tym wszystkim, drogi jej prowadzą do chemicznego świata, gdzie zagląda w tajemnice i relacje molekuł.
Natalia Wrocławska - emerytowana aktywistka klimatyczna, której motywem przewodnim są Śląsk i media lokalne.
Formularz zgłoszeniowy
do Pracowni Małego Aktywizmu
Pracownia Teatralna
Środa 16:00 - 18:00
Teatr ma swoje źródło w pieśni i w metaforze - w poszukiwaniu odpowiedniego języka do opisywania tego co trudno nazywa się słowami. Działania teatralne, występowanie i granie na scenie to tylko pretekst do opowiedzenia o czymś więcej. Tworzenie spektaklu daje możliwość opowiedzenia metaforami o swojej obserwacji, swoim trudzie, swoich lękach, czy wzruszeniach ludziom, którym trudno powiedzieć to wprost. Ja odważyłem się opowiedzieć o swoim strachu przed dorosłością moim rodzicom dopiero grając o tym spektakl jako nastolatek. Chcę przekazać to czego dotychczas się nauczyłem i czego doświadczyłem tym, którzy szukają języka do opowiadania o swoim małym, wewnętrznym świecie. Żeby odnaleźć ten język będziemy praktykować teatr kompleksowo - poprzez ruch, granie dramatyczne i śpiew, ale także zabawę i uważną obserwację. Każda cotygodniowa praktyka będzie zawierać w sobie fragmenty tych fragmentów w różnych konfiguracjach. Jesteśmy na początku tworzenia swojej pierwszej i autorskiej miniatury teatralnej, którą chcemy wystawić w czerwcu tego roku. Pracujemy na pieśniach, mitach, podaniach szukając w nich tego co nadal żywe i ważne.
Zajęcia prowadzi
Mateusz Zbigniew Suchan – pedagog i reżyser teatralny, współzałożyciel i prowadzący rybnickiego teatru młodzieżowego ,,Na Pół”.
Formularz zgłoszeniowy
do Pracowni Teatralnej