Indywidualne sesje
z przewodnikiem

Otwieramy miejsce na pracę indywidualną dla młodych spoza liceum.

Sesje z przewodnikiem to indywidualne spotkania młodego z dorosłym wspierającym jego proces rozwojowy. W zależności od potrzeby, zarówno w zakresie pracy wewnętrznej (emocjonalnej) jak i edukacyjnej (skupionej na poszerzaniu wiedzy) oraz projektowej (przygotowanie i realizowanie projektu w zakresie zainteresowań i pasji).

Celowo unikamy terminów turoting/mentoring, żeby zwrócić wektor współpracy bardziej w stronę dynamicznej i karmiącej relacji (dorosły-młody), a nie sztywnych modelów pracy. Dorosły wspiera młodego w poszukiwaniu swojego sensu, celu, pragnień oraz wyzwań które są autentyczne na jego drodze rozwojowej oraz etapie dorastania w którym się znajduje.

Spotkania te w odróżnieniu od terapii nie są nastawione wyłącznie na sferę emocjonalną, ale holistyczne dotykanie świata wewnętrznego w odniesieniu do rzeczywistości, której jesteśmy częścią i wobec której mamy odpowiedzialność.

Praca z własnym ciałem lub kreatywnym projektem może odblokować potencjał intelektualno – emocjonalny, który może być konieczny, aby młody mógł dotknąć swoich aktualnych trudności i celów. Wielowymiarowość pracy sprawia, że spotkania przybierają charakter zarówno rozwojowy jak i uzdrawiający.

Nastolatek wraz z przewodnikiem dąży do zaktywizowania się do wyzwań w świecie oraz do poznawania swoich limitów i predyspozycji. Skarbów i cieni.

Młody poprzez odkrycie swoich indywidualnych pragnień oraz blokad, może skupić się na opracowaniu projektu lub zadania które pomoże mu się konfrontować z jego celami w grupie rówieśniczej i świecie. Owocem tej wspólnej eksploracji może być na przykład opracowanie planu treningowego i jego realizacja, udział w warsztatach z zakresu zainteresowań, prowadzenie pamiętnika, napisanie wiersza itp.

Sesje oferowane przez naszych przewodników czasem przybierają charakter „mistrz-adept”, a czasem „troskliwy opiekun lub zaufany towarzysz”. Wspierają one kształtowanie takich jakości jak siła, odwaga, poczucie wartości, dyscyplina, współczucie, szacunek oraz przynależność.

Intensywność i czas trwania jest zależny od podjętej ścieżki działania. Najczęściej podczas pierwszych kilku sesji (po ok. 1h) ustalamy plan działania oraz pierwsze wyzwania. Czasem może to wymagać systematycznych, cotygodniowych rozmów, a czasem wspólnego wyjścia „w miasto” lub wspólnego skonstruowania kreatywnego projektu.

Pierwsze otwierane przez nas sesje będą prowadzone przez Sebastiana Polkowskiego.

Sebastian Polkowski jest wychowawcą w Liceum Sowizdrzała oraz mentorem w szkole wolnościowej. Od lat eksploruje i praktykuje pracę z młodzieżą i dziećmi w różnym zakresie, zarówno jako nauczyciel, wychowawca, facylitator pracy wewnętrznej oraz instruktor sportu i ruchu. Przez lata eksplorował i praktykował pracę relacyjną (zarówno w grupie jak i indywidualnie) prowadząc zajęcia sportowe, Capoeira, zajęcia taneczne oraz kręgi i indywidualne sesje oparte na pracy emocjonalnej. Z wykształcenia jest nauczycielem, instruktorem sportu i sztuki walki Capoeira z ponad 20 letnim stażem. Dodatkowo jest aktywnym tancerzem Bachata oraz pasjonatem tworzenia i produkcji muzyki.

Przez lata był „włóczykijem” odwiedzającym różne szkoły i miejsca związane z edukacją alternatywną. Jego nadrzędnym zadaniem było wspieranie rozwoju młodych, pomagając im odszukać i dbać o swój wewnętrzny „ogień”.

Poza kilkuletnią pracą podczas własnej psychoterapii eksploruje również od lat swoją wiedzę z zakresu pracy wewnętrznej biorąc udział w szkoleniach i odosobnieniach z zakresu psychologii, duchowości, pracy ciałem oraz emocjami. Najbardziej jednak bazuje na swoim indywidualnym, około 10 letnim doświadczeniu w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Jak opisuje go jeden ze znajomych – „człowiek zbudowany z uczuć i rundaków”

W kolejnych miesiącach będziemy otwierać sesje prowadzone przez pozostałych przewodników.

Zapisy na sesje indywidualne są otwarte

Obecnie dostępne są 3 wolne miejsca.
Koszt wynosi 150zł za sesję.

Częstotliwość i czas trwania sesji ustalane są indywidualnie.

Zapisy i dodatkowe informacje:
sebastianpkontakt@gmail.com