Mamy dla Was propozycję dwóch sowizdrzalskich ścieżek:

Ścieżka Edukacji Domowej

• dostęp do platformy edukacyjnej YouStudy

• konsultacje z wszystkich przedmiotów

• 3 sesje egzaminacyjne w roku na żywo

• 3 sowizdrzalskie sesje indywidualne z przewodnikiem w roku

Koszt: 200 zł / m-c

Ścieżka Wspólnoty

• dostęp do platformy edukacyjnej YouStudy

• konsultacje z wszystkich przedmiotów

• 3 sesje egzaminacyjne w roku na żywo

• 3 sowizdrzalskie sesje indywidualne z przewodnikiem w semestrze

• zajęcia na miejscu poniedziałek – czwartek

• małe wypady w góry, do teatru, na wystawę (dodatkowo płatne)

• czas na dłuższe świętowanie i przygotowania do niego

• Od 9:30 do 13:00
    Spotkania społeczności: krąg i wiec
    Zajęcia przedmiotowe:
 matematyka (3h zegarowe w tygodniu), polski (3h), angielski (1,5h)
    Karty pracy, blok dotyczący uczenia się

Małe projekty

Dbanie o przestrzeń (majsterka, wystrój, sprzątanie)

Od 13:00 do 15:30
    Możliwość korzystania z przestrzeni od poniedziałku do czwartku (na przykład gotowanie, granie w planszówki, odpoczywanie, uczenie się)

Koszt: 650 zł/ m-c

Ścieżka Edukacji Domowej

We wrześniu 2021 roku zarejestrowaliśmy naszą szkołę. Od tego czasu tworzymy też zręby małej wspólnoty w centrum Kato.

Można jednak pobyć na jej obrzeżu. Powąchać. Rozejrzeć się. Doświadczyć tylko małego jej kawałka. O tym jest ścieżka edukacji domowej u nas.

Można też z czasem dołączyć do krótkiego wypadu lub dłuższej wyprawy, które organizujemy kilka razy w roku. Można wpaść na egzaminy z daleka i spać w naszej miejscówce. Poznać innych Młodych z ED.

Dostęp do platformy edukacyjnej, zgodnej z obowiązującą podstawą programową

Platforma “YouSchool” wspomaga proces uczenia się i zawiera opracowanie materiału obowiązującego w klasach 1-4 liceum.

• przejrzyście podzielone zagadnienia

• materiały, które można dopasować do swojego stylu uczenia się

• quizy sprawdzające postępy w nauce

Więcej szczegółów: youstudy.tech

Konsultacje przedmiotowe i sesje egzaminacyjne

• na początku semestru udostępniamy kalendarz konsultacji, egzaminów i listę wymaganych zagadnień

• w trakcie konsultacji możesz poprosić o wyjaśnienie jakiegoś tematu, zadać pytania, rozwiązać przykładowe zadania

• egzaminy i konsultacje odbywają się na żywo w Katowicach

• dbamy o atmosferę, wymianę wiedzy między uczniami, spotkania z ciekawymi nauczycielami, wsparcie.

Trzy sowizdrzalskie, indywidualne sesje z przewodnikiem w roku

W trakcie spotkań otwieramy eksplorację podstawy programowej... nastoletniości. Rozpoczynamy przygodę poszukiwania swojego stylu, daru oraz budowania relacji i przynależności do małej grupy.

Ścieżka Wspólnoty

Zapraszamy Młodych, którzy z pokorą i odwagą próbują. Nie wiedzą do końca jak, ale próbują, błądzą, zmieniają na swoją miarę i różne sposoby. I tych, którzy mają większą jasność, chcą się oddać jakiemuś tematowi i potrzebują uwolnić swój czas.

Zapraszamy osoby, które chcą się uczyć jak być w małej społeczności adekwatnie do swojego etapu; którzy chcą się przy tym zakochiwać, kłócić, przepraszać, stawać w trudnościach.

Takich, którzy chcą realizować tylko takie projekty lub programy wolontariackie, które mają sens, które wciągają i komuś lub czemuś służą.

Zapraszamy Młodych, którzy mają gotowość jechać z nami w góry, śpiewać przy ognisku, posprzątać katowicki cmentarz żydowski, ugotować obiad, uruchomić piąty poziom krytycznego myślenia na historii, zrobić projekt na egzamin do którego się zobowiążą (tak na serio), czytać a potem wspólnie rozkminiać, pomagać sobie na matmie, zadawać pytania które czasami przerastają. I takich, którzy chcą czasami zalec na kanapie, odpocząć, pograć na pianinie lub w planszówki.

Zapraszamy wreszcie Młodych, którzy chcą wybrać nasze miejsce z pozycji ciekawości i odwagi.

Zajęcia dodatkowe dla uczniów LS

Od 13:30 do 15:15.
Przykładowe zajęcia:

Historia i WOS

Ruch z Erykiem

Zajęcia teatralne
z Mateuszem

Mały aktywizm
i dobre uczynki

Kucharek 6

Klub książki

Twórcze pisanie

Biologia

Koszt miesięczny:

1 zajęcia – 250 zł

2 zajęcia – 450 zł

3 zajęcia – 600 zł

4 zajęcia – 700 zł

Tematyka proponowanych zajęć może się zmieniać w każdym semestrze. Pracownie będą uruchamiane, gdy zbierze się wystarczająca liczba uczniów.

Dłuższe Wyprawy

Czasami jedziemy do domu, którego nie ma – do Gosi z Sopatowca (Sopatowiec przyjazny dom w górach). Innym razem do Basi i Rysia z Klubu Myśli Ekologicznej do Łękawicy. Na północ do Domu Miłosza w Krasnogrudzie. I tam gdzie nas zawieje.

Poszukujemy miejsc raczej w dzikim otoczeniu i takich, którym możemy się odwdzięczyć naszym małym zaangażowaniem.

Wyprawy będą organizowane 3 razy do roku i będą dodatkowo płatne.

Nasi uczniowie spełniają obowiązek szkolny w ramach tzw. edukacji domowej.

Po zdaniu wymaganych egzaminów, każdego roku otrzymują świadectwo i są w pełni uprawnieni do zdawania matury w ramach naszej szkoły: Autorskiego Niepublicznego Liceum Sowizdrzała.

Egzaminy i konsultacje organizujemy jako szkoła. Zaś wszystkie inne zajęcia prowadzone są w ramach naszej Fundacji Ekosystem Rośnie.